Azərbaycan Respublikasının Gənclər və İdman Nazirliyində könüllülük sahəsində fəaliyyət göstərən təşkilatlarla görüş keçirilib.
İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "İslahat könüllüləri" təşkilatına rəhbərlik edən Sevinc Allahverdiyeva görüşdə iştirak edib.
Görüşdə “Konstitusiya və Suverenlik İli” çərçivəsində həyata keçiriləcək layihələr, gənclərin inkişafı, region gənclərinin iştirakçılığının artırılması, könüllülük fəaliyyətinin təbliği və digər məsələlər ətrafında müzakirə aparılıb. Həmçinin Gənclər və İdman Nazirliyi tərəfindən hazırlanan gənclər təşkilatlarının məlumat və reytinq platforması (TƏSDİQ layihəsi) barədə məlumat verilib.

A meeting was held with organizations operating in the field of volunteering at the Ministry of Youth and Sports of the Republic of Azerbaijan.
Sevinj Allahverdiyeva, who heads the "Reform Volunteers" organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, participated in the meeting.
The meeting discussed projects to be implemented within the framework of the "Year of Constitution and Sovereignty", youth development, increasing the participation of regional youth, promotion of volunteering activities and other issues. Information was also provided on the information and rating platform of youth organizations (TESDIQ project) prepared by the Ministry of Youth and Sports.