İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin İslahat könüllüsü Leyla Nadirli könüllü həmkarlarına "Enerji səmərəliliyi" mövzusunda təqdimat edib.
L.Nadirli alternativ enerji mənbələrinin növləri, beynəlxalq təcrübə və enerji səmərəliliyinin mahiyyətinə dair maraqlı məlumatlar verib.
Azərbaycan Dövlət İqtisad Universitetinin tələbəsi olan Leyla Nadirli İİTKM-in Səmərəliliyin qiymətləndirilməsi departamentində təcrübə müddətini başa vuraraq sertifikat əldə edib.

Leyla Nadirli, a Reform Volunteer at the Center for Economic Reforms Analysis and Communication, gave a presentation on "Energy Efficiency" to her volunteer colleagues.
Nadirli provided interesting information on the types of alternative energy sources, international experience and the essence of energy efficiency.
Leyla Nadirli, a student at the Azerbaijan State University of Economics, received a certificate after completing her internship at the Efficiency Assessment Department of the Center for Analysis Economic Reforms and Communication.
Leyla Nadirli, a Reform Volunteer at the Center for Analysis Economic Reforms and Communication, gave a presentation on "Energy Efficiency" to her volunteer colleagues.