İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin "İslahat Könüllüləri" Təşkilatının təşkilatçılığı ilə Qida Təhlükəsizliyi Agentliyinin sədri Qoşqar Təhməzlinin Azərbaycanda fəaliyyət göstərən müxtəlif təşkilatların könüllüləri ilə “Qida Təhlükəsizliyi” mövzusunda görüşü keçirilib. Videokonfrans formatında keçirilən görüş zamanı müasir dövrün tələblərinə uyğun olaraq bu sahədə rəqəmsal ekosistemin qurulması müzakirə olunub.
Cənab sədr görüş zamanı könüllülərə həyata keçirilmiş uğurlu islahatlar, fəaliyyət prinsipləri, risk əsaslı idxal nəzarəti barədə məlumat verib.
Görüşdə İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin könüllüləri ilə yanaşı ASAN, QİDA, miqrasiya, aqrar, Gənc Səfirlər və Regional İnkişaf İctimai Birliyinin könüllüləri də olmaqla altmışa yaxın gənc iştirak edib.

The Reform Volunteers Organization of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication organized a meeting of volunteers from various organization with the Chairman of the Food Safety Agency Qoshqar Tahmazli. The topic of the meeting, held in the format of video conference, was “Food Safety”. The video conference covered the discussion on the establishment of a digital ecosystem in this area complying with the contemporary requirements.
During the meeting, Mr. Chairman spoke about successful reforms, principles of operation, and risk-based import control.
About sixty volunteers, including volunteers of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication, ASAN, QIDA, Young Ambassadors and Regional Development Public Union, as well as migration and agrarian volunteers, participated in the meeting.