İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) yeni kadr təyinatı olub. İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlının əmri ilə Kommunikasiya departamentinin mütəxəssisi İsmət Vaqifzadə “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının sədri vəzifəsinə təyin olunub.
Qeyd edək ki, İsmət Vaqifzadə İİTKM-in innovativ layihəsi olan “Rəqəmsal Ticarət Qovşağı”nda çalışıb. Avropa Tələbələr Forumunun insan resursları üzrə menecer vəzifəsində və rəqəmsal marketinq sahəsində iş təcrübəsinə malikdir. 2018-ci ildə insan resursları sahəsi üzrə Tiflisdə ölkəni təmsil edib.
İ.Vaqifzadə Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti və Almaniyanın Zigen Universitetinin birgə əməkdaşlığı ilə "İqtisadiyyat" (Business İnformatics) üzrə bakalavr təhsili alıb. Hazırda Azərbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universitetində "Elektron idarəetmə" (e-Governance) sahəsi üzrə magistr təhsilini davam etdirir. O, həmçinin Varşava və Haydelberq şəhərlərində Erasmus+ mübadilə proqramlarını qazanıb.

There is a new employee appointed to the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC). By an order of the Executive Director of the CAERC Vusal Gasimli, a specialist of the Communication Department Ismat Vagifzade was appointed as Head of Reforms Volunteers Organization.
It should be mentioned that Ismat Vagifzade worked in the Digital Trade Hub, an innovative project of the CAERC. He also was a human resources manager at the European Student Forum and has an experience as a digital marketing manager. In 2018, he represented the country in Tbilisi in the field of human resources.
I.Vagifzadeh received a bachelor's degree in Economics (Business Informatics) in cooperation with the Azerbaijan State Oil and Industry University and the University of Siegen, Germany. He is currently pursuing a master's degree in e-government at the Azerbaijan State Oil and Industry University. He has also gained participating in Erasmus + exchange programs in Warsaw and Heidelberg.