İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) VI istehsalat təcrübəsi başa çatıb. İİTKM-də bu ilin fevral-may aylarında təcrübəsini yekunlaşdıran Azəbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU), Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) tələbələri üçün buraxılış günü qeyd olunub.
İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn təcrübədə iştirak edən tələbələrə və universitet nümayəndələrinə təşəkkür edib. Həmçinin tələbələrin Mərkəzə verdiyi töhfələrdən məmnun olduğunu bildirib. İİTKM-in İnsan resursları üzrə meneceri Mətanət Rəsulova istehsalat təcrübəçilərinin fəaliyyəti, “Fərdi İnkişaf Proqramı” daxilində təşkil olunan təlimlər və təcrübəçilərin təqdimatları haqqında danışıb. Tədbirin moderatorluğunu edən “İslahat Könüllüləri” Təşkilatının rəhbəri İsmət Vaqifzadə tələbələrin məqalə və təqdimatlarının, həmçinin elektron sertifikatların https://volunteer.ereforms.gov.az saytında yerləşdirildiyini qeyd edib. Daha sonra ADNSU-nun “İqtisadiyyat və menecment” kafedrasının müdiri Arif Ələkbərov və fakültənin dekanı İlham Rüstəmov, AzMİU-nun Təcrübə və karyera şöbəsinin müdiri Xanlar Qəniyev və BMU-nun Təcrübə şöbəsinin sədri Həsi Qasımov və müəllimi Yasər Əhmədov çıxışlar ediblər.
Sonda təcrübə müddətini uğurla başa vuran tələbələr serifikat və fərqlənən tələbələr isə təşəkkürnamələrlə təltif olunublar.

The 6th internship at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) has been completed. Graduation day was marked for the students of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASOIU), Baku Engineering University (BEU) and Azerbaijan University of Architecture and Construction (AUAC) who completed their internship in February-May of this year.
Ramil Husein, Deputy Executive Director of CAERC, thanked the students who participated in the internship and university representatives. He also expressed satisfaction with the students' contribution to the Center. Matanat Rasulova, Human Resources Manager of CAERC, spoke about the activities of interns, trainings organized within the "Individual Development Program" and presentations made by interns. Ismat Vagifzade, Head of the Reform Volunteers Organization, moderated the event and noted that the articles, presentations, as well as electronic certificates of students which were posted on the website https://volunteer.ereforms.gov.az. Arif Alakbarov, Head of the Department of Economics and Management of ASOIU and Ilham Rustamov, Dean of the Faculty, Khanlar Ganiyev, Head of the Practice and Career Department of AzUAC, Hasi Gasimov, Chairman of the Practice Department of BEU and Yasser Ahmadov, teacher made speeches.
At the end, students who successfully completed the internship were awarded certificates and outstanding students were awarded letters of appreciation.