İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzində (İİTKM) VII istehsalat təcrübəsi başa çatıb. Mərkəzdə Azəbaycan Dövlət Neft və Sənaye Universiteti (ADNSU), Bakı Mühəndislik Universiteti (BMU) və Azərbaycan Memarlıq və İnşaat Universitetinin (AzMİU) bu ilin fevral-may aylarında İİTKM-də təcrübə keçmiş tələbələri üçün “Buraxılış günü” təşkil olunub.
İİTKM-in icraçı direktorunun müavini Ramil Hüseyn təcrübə proqramında iştirak etmiş tələbələrə və universitet nümayəndələrinə təşəkkür edib. Həmçinin R.Hüseyn tələbələrin iqtisadi, analitik və digər sahələrdə bilik və bacarıqlarının artırılması üçün Mərkəzdə yaradılmış əlverişli mühitdən danışıb, tədqiqatçı gənclərin də elmi-analitik məqalələrinin dərc olunduğu “İqtisadi islahatlar” jurnalı haqqında ətraflı məlumat verib.
İİTKM-in İslahat Könüllüləri Təşkilatının rəhbəri İsmət Mehrəliyeva istehsalat təcrübəçilərinin fəaliyyəti, “Fərdi İnkişaf Proqramı” daxilində təşkil olunmuş təlimlər, təcrübəçilərin apardıqları araşdırma və təqdimatlar barədə danışıb. O, tələbələrin məqalə və təqdimatlarının, həmçinin elektron sertifikatlarının https://volunteer.ereforms.gov.az saytında yerləşdirildiyini qeyd edib.
Daha sonra ADNSU-nun Təcrübə bölməsinin rəhbəri Səbinə Əliyeva, AzMİU-nun Təcrübə və karyera şöbəsinin müdiri Xanlar Qəniyev və BMU-nun Təcrübə şöbəsinin sədri Həsi Qasımov çıxış edərək gələcək əməkdaşlığa dair təkliflər irəli sürüblər.
Sonda təcrübə müddətini uğurla başa vurmuş tələbələr serifikatlarla, fərqlənən tələbələr isə təşəkkürnamələrlə təltif olunublar.

The VII production experience at the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication (CAERC) has ended. "Graduation day" was organized in the center for the students of Azerbaijan State Oil and Industry University (ASU), Baku Engineering University (BMU) and Azerbaijan University of Architecture and Construction (AzMIU) who had internships at CAERC in February-May of this year.
Ramil Huseyn, deputy executive director of the Institute of International Trade and Industry, thanked the students and university representatives who participated in the internship program. Also, R. Huseyn spoke about the favorable environment created in the Center for increasing the knowledge and skills of students in economic, analytical and other fields, and gave detailed information about the "Economic Reforms" magazine, where scientific and analytical articles of young researchers are published.
Ismet Mehraliyeva, head of the Organization of Reform Volunteers of CAERC, spoke about the activities of production interns, trainings organized within the "Personal Development Program", research and presentations conducted by interns. He noted that students' articles and presentations, as well as their electronic certificates, are posted on the website https://volunteer.ereforms.gov.az
Later, Sabina Aliyeva, Head of Internship Department of ASOSU, Khanlar Ganiyev, Head of Internship and Career Department of AzMIU, and Hasi Gasimov, Head of Internship Department of BMU, presented proposals for future cooperation.
At the end, the students who successfully completed the internship were awarded with certificates, and the outstanding students were awarded with letters of appreciation.