Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqına üzv təşkilatların nümayəndələrinin və AKTİ katibliyinin iştirakı ilə növbəti əlaqələndirmə görüşü baş tutub.
İttifaqın sədri Yusif Vəliyevin açılış nitqindən sonra mart ayı ərzində AKTİ tərəfindən həyata keçirilən tədbirlər haqqında hesabat təqdim olunub və aprel ayı üçün nəzərdə tutulan fəaliyyət planı nəzərdən keçirilib.
Eyni zamanda görüşdə Azərbaycan Gənclər Fondunun icraçı direktorunun müavini Qədir Xəlilov Azərbaycan Gənclər Fondu, UNİCEF və AKTİ-nin də tərəfdaşı olduğu “Intern Academy” layihəsi haqqında təşkilatların nümayəndələrinə geniş məlumat verilib.
Görüş növbəti aylar ərzində keçiriləcək fəaliyyət planı ilə bağlı təklif və müzakirələrlə davam edib.

The next coordination meeting was held with the participation of representatives of member organizations of the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan and the ACTI Secretariat.
After the opening speech of the chairman of the union Yusif Valiyev, a report on the activities carried out by the ACTI in March was presented and the action plan for April was considered.
At the same time, Gadir Khalilov, Deputy Executive Director of the Azerbaijan Youth Foundation, briefed the representatives of the organizations on the Intern Academy project, in which the Azerbaijan Youth Foundation, UNICEF and ACTI are partners.
The meeting continued with proposals and discussions on the action plan to be held in the coming months.