İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin (İİTKM) 2022-ci ildəki fəaliyyətinin yekunlarına dair mətbuat konfransı keçirilib. Mətbuat konfransında İİTKM-in icraçı direktoru Vüsal Qasımlı bildirib ki, İİTKM ölkədə yaradılmış strateji idarəetmə sisteminin tərkib hissəsi olaraq iqtisadi islahatların hazırlanması, qəbulu, həyata keçirilməsi, monitorinqi, qiymətləndiriməsi və kommunikasiyası sahələrində fəaliyyət göstərir.
2022-ci ildə İİTKM-in nəzdində olan “İslahat könüllüləri” təşkilatına 100-dən artıq gənc qoşulub və ümumi könüllü sayı 446-a çatıb. Könüllülərdən 70-dən çoxuna sertifikat verilib, 40-dan çox tələbə həm də təşəkkürnamə ilə təltif olunub.

A press conference was held on the results of the activities of the Center for Analysis of Economic Reforms and Communication in 2022. At the press conference, executive director of CAERC Vusal Gasimli said that CAERC operates in the fields of preparation, acceptance, implementation, monitoring, evaluation and communication of economic reforms as a part of the strategic management system created in the country.
In 2022, more than 100 young people joined the "Reform Volunteers" organization under CAERC, and the total number of volunteers reached 446. More than 70 volunteers were given certificates, and more than 40 students were also awarded with letters of appreciation.