Azərbaycan Könüllü Təşkilatları İttifaqının təşkilatçılığı, Azərbaycan Respublikasının Gənclər Fondunun dəstəyi ilə 2 Fevral - Azərbaycan Gəncləri Gününə həsr olunmuş “Könüllü Təşkilatlarının Dayanıqlı İnkişaf Forumu” keçirilib.
Forumda İslahat könüllüsü Aytac Qarayeva göstərdiyi fəallığa görə Fəxri Fərmanla təltif olunub.
Qeyd edək ki, 200-dən çox Azərbaycan Könüllüsünü bir araya gətirən forumun əsas məqsədi İttifaq tərəfindən üzv təşkilatların fəaliyyətinin artırılması, dayanıqlı inkişafının təmin edilməsi, təşkilatlar arasında effektiv əlaqələrin qurulması, təcrübə mübadiləsinin təşviqi və kollektiv layihələri həyata keçirmək olub.

The "Sustainable Development Forum of Voluntary Organizations" dedicated to February 2 - Azerbaijan Youth Day was held, organized by the Union of Voluntary Organizations of Azerbaijan and supported by the Youth Foundation of the Republic of Azerbaijan.
At the forum, Reform volunteer Aytac Garayeva was awarded an Honorary Certificate for her activity.
It should be noted that the main goal of the forum, which brought together more than 200 Azerbaijani Volunteers, was to increase the activities of member organizations by the Union, ensure their sustainable development, establish effective relations between organizations, promote exchange of experience, and implement collective projects.